Konrad Bukowiecki, podobnie jak inni olimpijczycy, poznał w miniony poniedziałek nową datę rozpoczęcia letnich igrzysk w Tokio.

Dodaj komentarz

Wciąż nie wiadomo, jaki będzie ciąg dalszy sezonu piłkarskiego. Warmińsko-Mazurski ZPN czeka na propozycje dotyczące tego, co zrobić z rozgrywkami zastopowanymi przez epidemię.

Dodaj komentarz

Siatkarze występujący w III lidze zakończyli sezon bez rozegrania części meczów. Taką decyzję podjął Warmińsko Mazurski Związek Piłki Siatkowej.

Dodaj komentarz

Jak wiadomo, wszystkie imprezy i rozgrywki sportowe są w tej chwili w naszym kraju co najmniej zawieszone. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż sytuacja pozwoli na kontynuowanie rywalizacji.

Dodaj komentarz

Na cmentarzu komunalnym w Olsztynie pochowano Zbigniewa Kubelskiego, który na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku był jednym z czołowych zawodników Gwardii Szczytno.

Dodaj komentarz

Koronawirus skutecznie storpedował wiele sfer naszego życia – w tym sport. Trwająca wciąż epidemia nie jest jedyną znaną z historii przeszkodą uniemożliwiającą przeprowadzenie imprez sportowych różnego szczebla.

Dodaj komentarz

Grzeczność nakazuje nie wypominać wieku tylko paniom. Z mężczyznami jest inaczej, spieszymy zatem donieść, że Konrad Bukowiecki ukończył właśnie 23 lata.

Dodaj komentarz

Niepowodzeniem zakończył się dla Macieja Jóźwika (57 kg), wychowanka Gwardii Szczytno występ w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020).

Dodaj komentarz

W Chełmie odbyły się Mistrzostwa Regionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin Polskiego Związku Karate. To były ostatnie zawody PZK przed zawieszeniem wszelkich rozgrywek sportowych z powodu rozprzestrzeniania się w naszym kraju koronawirusa.

Dodaj komentarz

Piłkarskie zespoły przygotowujące się do rundy wiosennej musiały przerwać swoje treningi i sparingi. Kiedy drużyny wrócą na boiska – nie wiadomo. Pierwotny okres zawieszenia rozgrywek w klasach wyższych i przygotowań w niższych obejmuje pozostałą część marca.

Dodaj komentarz

W miniony weekend swoje rozgrywki, zgodnie z terminarzem, powinni zakończyć siatkarze występujący w III lidze. Nie zakończyli – i to nie tylko z powodu epidemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

Rafał Kot zajął 22. miejsce w silnie osadzonym biegu ultramaratońskim TransGranCanaria na dystansie 128 km. W gronie Polaków był drugi.

Dodaj komentarz

Michał Jędrzejczyk, reprezentant Gwardii Szczytno zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w judo w kategorii powyżej 100 kg.

Dodaj komentarz

Ruszyła siódma edycja Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego w Tenisie Stołowym. W turnieju w Świętajnie uczestniczyło około 50 zawodniczek i zawodników.

Dodaj komentarz

Omulew Wielbark odniosła dwa zwycięstwa w swoich kolejnych sparingach. W środku minionego tygodnia rozbiła B-klasowy Świt Baranowo, w weekend wygrała z wyżej notowanym Orłem Janowiec Kościelny.

Dodaj komentarz

Żeński zespół Belfra Szczytno zajął trzecie miejsce w Wiosennym Turnieju Kobiet o Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego.

Dodaj komentarz

Komunikat redakcji "Kurka Mazurskiego"

Dodaj komentarz

Omulew Wielbark ma nowy klubowy zarząd. Na stanowisku prezesa pozostał Karol Rzepczyński.

Dodaj komentarz

Binsoft, zwycięzca Szczycieńskiej Halowej Piłki Nożnej, zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Województwa w Futsalu, rozgrywanych w halach w Barcianach i Korszach.

Dodaj komentarz

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie zdobyła wicemistrzostwo podczas rozgrywanych w Ostródzie XXI Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Strażaków. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał kpt. Paweł Kozłowski.

Dodaj komentarz